فرمانداری کاشان
خانه
1398/01/28 اقدام های مدیریت بحران برای کاهش خسارت های سیل در کاشان
اقدام های مدیریت بحران برای کاهش خسارت های سیل در کاشان به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کاشان، فرماندار و رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کاشان گفت: همه اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان در پی بارندگی های شدید از روزهای پایانی اسفند ماه با تجهیزات و ماشین آلات لازم در حالت آماده باش قرار داشتند و مرخصی ها لغو شده بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کاشان، فرماندار و رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کاشان گفت: همه اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان در پی بارندگی های شدید از روزهای پایانی اسفند ماه با تجهیزات و ماشین آلات لازم در حالت آماده باش قرار داشتند و مرخصی ها لغو شده بود.

علی اکبر مرتضایی قهرودی اضافه کرد: برگزاری نشست های فوق العاده شورای هماهنگی مدیریت بحران در شهرهای کاشان، قمصر، نیاسر، برزک، جوشقان قالی، کامو و چوگان و مشکات در کنار اطلاع رسانی مستمر از وضعیت آب و هوا و هشدار به هنگام از جمله اقدام های صورت گرفته است.
وی با اشاره به هدایت و اسکان میهمانان نوروزی در محل های امن از پیش تعیین شده، اجرای سه هزار و 700 مترمربع دیوار ساحلی روستاهای در خطر سیل و کاهش چشمگیر خسارت های ناشی از جاری شدن سیلاب را نیز یادآور شد.

فرماندار ویژه کاشان تشریح کرد: افزون بر 50 مورد پاکسازی دهانه پل ها و کانال های آبرو، پاکسازی رودخانه گازرگاه، حذف پل غیر اصولی عبور آب در محدوده بلوار ملاصدرا، نصب پل فلزی عابر پیاده بر اساس مشخصات فنی رودخانه، پاکسازی رودخانه محدوده آزادراه کاشان- اصفهان تا میدان شهیدان زارع و رودخانه چمرود در محدوده دریاچه تا پل های تقی زاده و دامپزشکی، پاکسازی و دیواره سازی رودخانه حیدر از دیگر اقدام ها بود.

به گفته وی در بخش قمصر نیز پاکسازی دهانه پل چهارراه علوی، مسیر جاده فرفهان- قمصر و آزادسازی دره کمراشک، دره مشرف به رودخانه مازگان و دره مجاورت بلوار آیت الله یثربی صورت گرفت.

مرتضایی عنوان کرد: در بخش نیاسر پاکسازی مجراهای آب چشمه اسکندریه و 2 رودخانه حاشیه این شهر انجام شد و در بزرک پاکسازی و آزادسازی آبریزهای بزرگ بیداک و ریزاب در سه مرحله و دپوی مخروط رودخانه در مقاوم سازی های دیواره باغ های مجاور و ساخت بندهای خاکی در کوه اشک در دستور کار بود.

وی همچنین افزود: آزادسازی و پاکسازی رودخانه کبیر کامو و چوگان، لایروبی کانال خیابان آیت الله طالقانی، پاکسازی رودخانه مرکزی شهر جوشقان قالی (که 30 درصد باقیمانده نیز در حال انجام است)، ساخت چاله های آبخوان در بالا دست شهر جوشقان قالی از دیگر تمهیدهای صورت گرفته برای پیشگیری از جاری شدن سیلاب بوده است.

به گفته رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کاشان، در بندهای آبخیزداری و سدهای منطقه که امکان سرریز وجود دارد نیز (سد سار، بندهای آبخیزداری آزران، دره گله، آبخوان کاشان و مشکات) دریچه ها بازشد تا آب مازاد به آرامی از محل بند خارج شده و خطری آن را تهدید نکند.

وی در ادامه نیز شانه سازی کنار جاده ها، ایجاد مسیر آبرو و هدایت آب های سطحی، برقراری گشت های راهداری به صورت 24 ساعته در محورهای ارتباطی، تسطیح مسیر آبرو در روستاهای خرمدشت و جاده کاشان- نطنز، ایجاد 2 دهنه پل در همین جاده، ایجاد کانال آبرو میدان امام علی (ع) و هدایت آب ها به رودخانه، پر کردن حفره های ایجاد شده در محور کاشان- قم را از دیگر اقدام های انجام شده برای کاهش خسارت های ناشی از سیل در این شهرستان برشمرد.

سامانه های بارشی از روزهای آغازین سال جاری بر منطقه شمال استان اصفهان حاکم شده که در نتیجه این بارندگی ها و جاری شدن سیلاب 26 رشته قنات کشاورزی و آب آشامیدنی، چند دهنه پل، راه های ارتباطی و تاسیسات شهری و روستایی در برخی نقاط کاشان تخریب شد.

تعداد بازدید: 31
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal